(укр)Під час взаємодії вуглецю з карбон (lV) оксидом утворилося 0.25 моль карбон (ll) оксиду.

Обчисліть об'єм вуглекислого газу (н.у.) який витратили на реакцію. (рус) Во время взаимодействия углерода с карбон (lV) оксид получилось 0.25 моль карбон (ll) оксид. Посчитайте объем углекислого газа при нормальных условиях который потратили на реакцию.Заздалегідь всім дякую/Заранее всем спасибо.​

Ответы на вопрос

Отвечает Малий Анна.

Ответ:

СаСОЗ+2HCI=CaCI2+H2O+CO2

n(CaСОЗ)=m/M

M(СаСОЗ)=100г/моль

n(CaСОЗ)=10/100

n(HCI)=m/M

m(HCI)=50*0,2=10г

M(HCI)=36,5

n(HCI)=0,273моль

HCI - у надлишку, тому разрухунки

будемо проводити по кальцій корбанату.

n(СаСОЗ)=n(CO2) за рівнянням реакціі

V=n *Vm

V(CO2)=0,1 моль *22, 4л/моль

V(СО2)=2,24л

Відповідь:Можно добути 2,24л

вуглекислого газу при взаємодії кальцій

карбонату з хлоридною кислотою