СРОЧНОООООО ДАЮ 100 БАЛОООВ порівняйте масові частки "C" CaCO3 та CO2


Ответы на вопрос

Отвечает Олейник София.

Ответ:

Масова частка "С" у СО₂ більша ніж у CaCO₃ (на 15,28%)

Объяснение:

Молярна маса С = 12 г/моль

Молярна маса CaCO₃ = (40+12+16*3) = 100 г/моль

Складемо пропорцію:

100 г/моль = 100%

12 г /моль = Х%

Х = 12 * 100 / 100 = 12% (Масова частка карбону у CaCO₃)

Молярна маса СО₂ = (12 + 16*2) = 44 г/моль

Складемо пропорцію:

44 г/моль = 100%

12 г/моль = Y%

Y% = 12 * 100 / 44 = 27,28%

27,28% > 12%, отже масова частка "С" у СО₂ більша ніж у CaCO₃ (на 15,28%)