під час окиснення магнію масою 12,8 грам виділилося 27,6 кДж теплоти який обєм кисню витрамився

скласти термохімічне рівняння​

Ответы на вопрос

Отвечает Привалов Кирилл.

Ответ:

Відомо: m(Cu)=12,8 г. Знайти   V(O2)-? m(CuO)-? Розв'язання.І спосіб.Записуємо рівняння реакції:  12,8 г        x л          у г   2Сu    +   O2    =  2CuO   ; ΔН=-552 кДж  128 г        22,4 л      160 гНад формулами речовин записуємо дані, що є за умовою задачі.Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Прореагувало 2 моль міді Cu  і 1 моль кисню О2 з утворенням 2 моль купрум (ІІ) оксиду CuO.  1 моль газу за н.у. займає об'єм 22,4л. Обчислюємо молярну масу (M г/моль = Mr) речовин й, відповідно, масу 2 моль:Mr(Cu)=Ar(Cu)=64,   M(Cu)=64 г/моль.Маса 1 моль=64 г, а маса 2 моль=128 г.Mr(CuО)=Ar(Cu)+Ar(О)=64+16=80,   M(CuО)=80 г/моль.Маса 1 моль=80 г, а маса 2 моль=160 г.Записуємо під формулами речовин у рівнянні реакції.Складаємо дві пропорції і розв'язуємо їх.Пропорція для обчислення об'єму міді.12,8 г / 128 г=х л / 22,4 л, звідси х=(12,8 г•22,4 л)/128 г=2,24 л.Пропорція для обчислення маси купрум (ІІ) оксиду CuO.12,8 г / 128 г=у г / 160 г, звідси х=(12,8 г•160 г)/128 г=16 г.Складемо термохімічне рівняння.1. Обчислимо кількість речовини міді масою 12,8 г за формулою  y=m/M.y(Cu)=12,8 г / 128 г/моль = 0,1 моль.2. Обчислюємо тепловий ефект реакції. За умовою задачі при окисненні0,1 моль міді виділяється 27,6 кДж теплоти2 моль міді - х кДж теплоти.Складаємо пропорцію для обчислення теплового ефекта реакції  і розв'язуємо її.0,1 моль / 2 моль = 27,6 кДж / х кДж, звідси х = (27,6 кДж • 2 моль) / 0,1 моль = 552  кДж.Записуємо термохімічне рівняння: 2Сu+O2=2CuO; ΔН=-552 кДж.Відповідь:  V(О2)=2,24 л; m(CuO)=16 г; термохімічне рівняння 2Сu+O2=2CuO; ΔН=-552 кДж.ІІ спосіб.Записуємо рівняння реакції:  2Сu+O2=2CuO; ΔН=-552 кДж Обчислюємо молярні маси (M г/моль = Mr) речовин.Mr(Cu)=Ar(Cu)=64,   M(Cu)=64 г/моль.Mr(CuО)=Ar(Cu)+Ar(О)=64+16=80,   M(CuО)=80 г/моль.Обчислюємо кількість речовини міді Cu у масою 12,8 г за формулою y=m/M.y(Cu)=12,8 г : 64 г/моль=0,2 моль.Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Прореагувало 2 моль міді Cu  і 1 моль кисню О2 з утворенням 2 моль купрум (ІІ) оксиду CuO, кількість речовини міді і купрум (ІІ) оксиду однакова, а кількість речовини кисню у 2 рази  менша, ніж міді, тому y(CuО)=y(Cu)=0,2 моль, а y(O2)=y(Cu):2=0,2 моль:2 =0,1 моль.Знаходимо об'єм  кисню О2 кількістю речовини 0,1 моль за формулою V=Y•Vм, де Vм постійна величина і дорівнює 22,4 л/моль за н.у.V(О2)=0,1 моль • 22,4 л/моль= 2,24 л.Знаходимо масу купрум (ІІ) оксиду CuO кількістю речовини 0,2 моль за формулою m=y•M.m(CuО)=0,2 моль • 80 г/моль=16 г.   Обчислюємо тепловий ефект реакції. За умовою задачі при окисненні0,1 моль міді виділяється 27,6 кДж теплоти2 моль міді - х кДж теплоти.Складаємо пропорцію для обчислення теплового ефекту реакції  і розв'язуємо її.0,1 моль / 2 моль = 27,6 кДж / х кДж, звідси х = (27,6 кДж • 2 моль) / 0,1 моль = 552  кДж.Записуємо термохімічне рівняння: 2Сu+O2=2CuO; ΔН=-552 кДж.       Відповідь.  V(О2)=2,24 л; m(CuO)=16 г; термохімічне рівняння 2Сu+O2=2CuO; ΔН=-552 кДж.

Объяснение: