Розв'яжіть задачі 1) Розрахувати об'єм ацетилену (етину), який витратили для добування етану

об'ємом 5 л. 2) Який об'єм кисню буде використано для спалювання бутану об'ємом 12 л?

Ответы на вопрос

Отвечает Кришталь Соломійка.

Ответ:

1) Дано: Розв'язок:

V(C2H4) =10л. Складаємо PXP:

V(H2) =5л. C2H4+H2 =C2H6

____________. З PXP бачимо, що V(C2H4) :

Знайти: V(H2) =1:1, за умовою задачі

V(C2H6) -? V(C2H4) : V(H2) =10:5 =2:1, тобто

етилен взято в надлишку

об'ємом 5л, розрахунки

проводимо по водню.

З PXP бачимо, що V(C2H6)

=V(H2).

V(C2H6) =5л.

Відповідь: 5л.

___________________________________________

2) Відповідь: V(Q²) =78л.

12. x.

2C4H10 + 13O2 - 8CO2 +. 10H2O

2. 13

Коефіцієнт в бутану дорівнює 2-ом, тому внизу записуємо 2, в кисню 13-ти, тому внизу записуємо 13.

За умовою маємо 12л бутану, записуємо зверху та маємо дану пропорцію:

x =12*13/2 =78л.