Розрахуйте масу кислоти, добутою при нагріванні 55 г 40% -го розчину етаналю з надлишком купрум(II)

гідроксидом .

Ответы на вопрос

Отвечает Никонорова Арина.

Ответ:

Запишемо рівняння реакції:

CH3COH + 2cu (OH)2 → CH3COOH + Cu2O + 2H2O (умови: температура; оцтова (етанова) кислота, оксид міді (I)).

1) обчислимо масу розчиненої речовини-етаналю:

мр.в. (CH3COH) = (m р-ра ( CH3COOH) * кр.в.) / 100% = (55 г * 40%) / 100% = 22 г.

2) знайдемо кількість речовини етанолу:

n(CH3COOH) = m(CH3OH) / M (CH3OH) = 22 г / 44 г/моль = 0,5 моль.

Так як гідроксид міді взятий в надлишку, ми ведемо розрахунок по нестачі - етаналю.

3) знайдемо кількість речовини оцтової кислоти:

n(CH3COOH) = n (CH3COOH) = 0,5 моль.

4) обчислимо масу кислоти:

m(CH3COOH) = n(CH3COOH) * M (CH3COOH) = 0,5 моль * 60 г/моль = 30 г.

якщо допоміг постав кращу відповідь)