Який об'єм етену має вступити в реакцію з воднем, щоб утворився етан об'ємом 10 л? (срочно с полным

объяснением )​

Ответы на вопрос

Отвечает Синицина Екатерина.

Ответ:

10 л

Объяснение:

Для початку запишемо рівняння реакції:

CH₂=CH₂ + H₂ → CH₃-CH₃

Знайдемо кількість речовини етану:

n(CH₃-CH₃) = \frac{V}{Vm} = \frac{10}{22.4} = 0.45 моль

За допомогою коефіцієнтів перед речовинами у рівнянні складемо пропорцію:

1 моль (CH₂=CH₂) = 1 моль (CH₃-CH₃)

х моль (CH₂=CH₂) = 0.45 моль (CH₃-CH₃)

Звідси:

х = \frac{1 * 0.45}{1} = 0.45 моль

З формули кількості речовини знайдемо об'єм етену:

V (CH₂=CH₂) = Vm × n = 22.4 × 0.45 = 10 л

Додатково:

Vm - молярний об'єм, який за нормальних умов завжди рівний 22.4 л/моль