Химия 10кл Визначте масу натрій феноляту, добутого з фенолу масою 376 г, масова частка домішок в

якому становить 15%

Ответы на вопрос

Отвечает Садыков Некруз.

Ответ: 394,4 г

Объяснение:

Дано:

m'(C₆H₅OH) = 376 г

ω(дом.) = 15% або 0,15

Знайти:

m(C₆H₅ONa) - ?

Розв'язок.

1) Знаходимо масу фенолу без домішок

m(C₆H₅OH) = m'(C₆H₅OH) - m'(C₆H₅OH)*ω(дом.)

m(C₆H₅OH) = 376 г - 376 г*0,15 = 319,6 г

М(C₆H₅OH) = 94 г/моль

Рахуємо кількість речовини:

n(C₆H₅OH) = m/M = 319,6 г/94 г/моль = 3,4 моль

Складаємо рівняння хімічної реакції (РХР):

2C₆H₅OH + 2Na ⇒ 2C₆H₅ONa + H₂

З РХР бачимо, що n(C₆H₅ONa)=n(C₆H₅OH) = 3,4 моль

M(C₆H₅ONa)= 116 г/моль

Розраховуємо масу натрій феноляту

m(C₆H₅ONa) = n(C₆H₅ONa)*M(C₆H₅ONa)

m(C₆H₅ONa) = 3,4 моль*116 г/моль = 394,4 г

Відповідь: 394,4 г