розрахуйте масу води, що утвориться внаслідок термічного розкладу купрум (2) гідроксиду масою 4,9г

БУДЬ ЛАСКА ​

Ответы на вопрос

Отвечает Тукташева Арина.

Дано:

m (Cu(OH)₂) = 4,9 г

Знайти:

m (H₂O)

                                             Розв'язання:

Рівняння реакції:

Cu(OH)₂ = CuO + H₂O

Формула кількості речовини:

\displaystyle n = \frac{m}{M}, де m — маса, M — молярна маса.

M (Cu(OH)₂) = 64 + 2 · 16 + 2 · 1 = 98 (г/моль).

n (Cu(OH)₂) = 4,9 : 98 = 0,05 (моль).

Згідно з коефіцієнтами рівняння реакції, n (H₂O) = n (Cu(OH)₂) = 0,05 моль.

Розрахуємо масу води:

m (H₂O) = n (H₂O) · M (H₂O)

M (H₂O) = 2 · 1 + 16 = 18 (г/моль).

m (H₂O) = 0,05 · 18 = 0,9 (г).

Відповідь: 0,9 г.