30 балів Англійський хімік технолог Генрі Дікон у 1867 році розробив спосіб добування хлору

шляхом каталітичного окислення хлороводню киснем повітря при температурі 400o С в присутності каталізатора – купрум (ІІ) хлориду: CuCl2 + 4HCl + O2 = 2Cl2 + 2H2O. Цей метод отримав назву реакції Дікона, а промислова технологія – процес Дікона. Обчисліть, який об’єм хлору можна добути, в ході процесу Дікона з 100 (кг) хлороводню і 16 (мл) кисню.

Ответы на вопрос

Отвечает Гнатюк Павло.

Ответ:

              100      16

CuCl2 + 4HCl + O2 = 2Cl2 + 2H2O.

               2.7                 1.35

n(HCl) = 100/36.5 = 2.7 моль

n(Cl2) = n(HCl) / 2 = 1.35 моль

V(Cl2) = Vm * n(Cl2)

V(Cl2) = 22.4 * 1.35 = 30.24 л

Объяснение: