Знайдіть масу солі що утвориться при взаємодії цинк оксиду з нітратною кислотою масою 12,6. 50

БАЛІВ!!!!! СРОЧНОО

Ответы на вопрос

Отвечает Прошонков Виталий.

Ответ:

18,9 г нитрата цинка

Объяснение:

ZnO + 2HNO₃ = Zn(NO₃)₂ + H₂O

по схеме реакции:

m(Zn(NO₃)₂)/M(Zn(NO₃)₂)=m(HNO₃)/(2M(HNO₃))

m(Zn(NO₃)₂)=M(Zn(NO₃)₂)m(HNO₃)/(2M(HNO₃))

m(Zn(NO₃)₂)=189*12,6/(2*63)=18,9 г