Обчисліть масу плюмбум (2) оксиду, яка прореагує із 200 г розчину натрій гідроксиду з масовою

часткою лугу 10 %

Ответы на вопрос

Отвечает Барсуков Роман.

Дано:

m(р-ра NaOH) = 200г

w(NaOH) = 10%=0,1

Найти:

m(PbO) - ?

Решение:

PbO + 2NaOH => Na2PbO2 + H2O

m(в-ва)=m(р-ра)×w

m(в-ва NaOH) = 200 × 0,1 = 20 г

n=m/M

M(NaOH) = 1 × 23 + 1 × 16 + 1 × 1 = 40 г/моль

n(NaOH) = 20/40 = 0,5 моль

Составим пропорцию, чтобы найти n(PbO). x - количество вещества (PbO):

x/1=0,5/2 ---> 0,5=2x ---> x=0,25

n(PbO) = 0,25 моль

m=n×M

M(PbO) =1 × 207 + 1 × 16 = 223 г/моль

m(PbO) = 0,25 × 223 = 111,5 г

Ответ: 111,5 г