Обчислити масу нітратної кислоти, якщо з водою провзаємодіяло 5,4 гнітроген (V) оксиду


Ответы на вопрос

Отвечает Ревин Фёдор.

Дано:

m(N2O5)=5,4 г

Найти:

m(HNO3)-?

Решение:

N2O5+H2O=2HNO3

n(N2O5)=m/M= 5,4 г:108 г/моль= 0,05 моль

M(N2O5)=14*2+16*5=108 г/моль

n(N2O5)=n(HNO3)= 0,05*2/1= 0,1 моль

m(HNO3)=n*M= 0,1 моль*63 г/моль= 6,3 г

M(HNO3)=1+14+16*3= 63 г/моль

Ответ: m(HNO3)= 6,3 г