Яка маса кальцій карбонату провзаємодіє з хлоридною кислотою, якщо виділиться 112л вуглекислого

газу за (н. у.)?

Ответы на вопрос

Отвечает Калина Алина.

Ответ:

СаCO3 + 2HCl = CaCl2 + H2CO3 = CaCl2 + H2O + CO2

m(CaCO3) = 112 г

V(CO2) - ?

n(CaCO3) = m(CaCO3) / M(CaCO3) = 112 г / 100 г/моль = 0,10 моль

n(CO2) = n(CaCO3) = 0,10 моль

V(CO2) = n(CO2) * V0 = 0,10 моль * 22,4 л/моль = 8,96 л

можно лутьший атвет