На нейтралізацію 28 г гідроксиду металу ІА групи використали розчин хлоридної кислоти, що містив

0,5 моль HCl. Визначте невідомий елемент.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Егор.

Дано:

m (MeOH) = 28 г

n (HCl) = 0,5 моль

Знайти:

Me - ?

Рішення:

1) MeOH + HCl → MeCl + H2O;

2) n (MeOH) = n (HCl) = 0,5 моль;

3) M (MeOH) = m / n = 28 / 0,5 = 56 г/моль;

4) Ar (Me) = (Mr (MeOH) - Ar (O) * N (O) - Ar (H) * N (H)) / N (Me) = (56 - 16 * 1 - 1 * 1) / 1 = 39 - K - калій.

Відповідь: Невідомий метал - K - калій.