Визначте масу крейди, яку потрібно взяти для нейтралізації 500 кг промислових стічних вод, якщо

масова частка в них сульфатної кислоти становить 0,59%.

Ответы на вопрос

Отвечает Луценко Дарья.

Находим скок кислоты в водах.

500кг - 100%  = 0,59% * 500кг = 2,95кг

Хкг     -  0,59%           100%

Формула мела CaCO3.

CaCO3 + H2SO4 --> CaSO4 + H2O + CO2↑

     1       :       1        :          1        :    1      :     1

                 2,95кг

M(H2SO4)= 1,01 * 2 + 32,07 + 16*4 = 98,09г/моль = 98,09кг/кмоль

n= 2,95кг               ≈ 0,03кмоль

    98,09кг/кмоль

M(CaCO3)= 40,08 + 12,01 + 16*3 = 100,09г/моль = 100,09кг/кмоль

mCaCO3= 0,03кмоль * 100,09кг/кмоль ≈ 3кг