калій сульфіт масою 3,16 г помістили в розчин, що містить 2,94 г сульфатної кислоти. Який об’єм

газу (н. у.) утворився при цьому?​

Ответы на вопрос

Отвечает Сергейченко Арина.

Дано:

m (K2SO3) = 3,16 г

m (H2SO4) = 2,94 г

Знайти:

V (газу) - ?

Рішення:

1) K2SO3 + H2SO4 → K2SO4 + SO2 ↑ + H2O;

2) n (K2SO3) = m / M = 3,16 / 158 = 0,02 моль;

3) n (H2SO4) = m / M = 2,94 / 98 = 0,03 моль;

4) H2SO4 у надлишку, K2SO3 у нестачі. Розрахунки по K2SO3:

n (SO2) = n (K2SO3) = 0,02 моль;

5) V (SO2) = n * Vm = 0,02 * 22,4 = 0,448 л.

Відповідь: Об'єм SO2 становить 0,448 л.