Цинк оксид масою 16,2 г прореагував з надлишком хлоридної кислоти. Обчисліть масу та кількість

речовини утвореної солі. Помогите пожалуйста ​

Ответы на вопрос

Отвечает Краснов Никита.

Ответ: n(ZnCl₂) = 0,195 моль, m(ZnCl₂) = 26,33г

Объяснение:

Дано:

m(ZnO) = 16,2 г

Знайти: n(ZnCl₂)-?  m(ZnCl₂)-?

M(ZnО) =Ar(Zn) + Ar(O) = 65 + 16 = 83 г/моль

n(ZnO) = m(ZnO)/Mr(ZnO)

n(ZnO) = 16,2/82 г/ = 0,195 моль

ZnО + 2HCl = ZnCl₂ + H₂О

З рівняння хімічної реакції  бачимо, що n(ZnCl₂) = n(ZnО) = 0,195 моль

M(ZnCl₂) = Ar(Zn) + 2 * Ar(Cl) = 65 + 2 * 35 = 135 г/моль

m(ZnCl₂) = n(ZnCl₂)*M(ZnCl₂)

m(ZnCl₂) = 0,195 моль * 135 г/моль = 26,33г