Обчисліть масову частку кристалічної води в мідному купоросі масою 50 г.


Ответы на вопрос

Отвечает Мишланов Ваня.

Ответ:

Объяснение:

M(CuSO4*5H2O) = M(CuSO4) + 5*M(H2O) = 160 + 5*18 = 160 + 90= 250г/моль

М (CuSO4) = 160 г/моль

Знайдемо массу чистого CuSO4

250 г/моль(CuSO4*5H2O) - 160г/моль(CuSO4)

50г  (CuSO4*5H2O)            -     хг(CuSO4)

m(CuSO4) = 50 * 160 : 250 = 32г

Знайдемо масу води

m(Н2О) = 50 - 32 = 18 г

Обчислимо масову частку кристалічної води

w(H2O) =m(Н2О) : m(CuSO4*5H2O)* 100% = 18 : 50 * 100% = 36%