Формула залізного купоросу FeSO4 7H2O, розрахуйте масові частинки безводної солі та води в складі

кристалугідрату

Ответы на вопрос

Отвечает Гоппе Ирина.

Ответ:

ω(FeSO₄) = 0,547 або 54,7 %

ω(H₂O) = 0,453 аба 45,3 %

Объяснение:

\omega(FeSO_4)=\frac{M_r(FeSO_4)}{M_r(FeSO_4\cdot7H_2 O)} =\frac{56+32+16\cdot4}{56+32+16\cdot4+7\cdot(1\cdot2+16)} =\frac{88+64}{88+64+7\cdot(2+16)} =\frac{152}{152+7\cdot18} =\frac{152}{152+126} =\frac{152}{278} =\frac{76}{139}ω(FeSO₄) ≈ 0,547 або 54,7 %

ω(H₂O) = 1 - ω(FeSO₄) = 1 - 0,547 = 0,453 аба 45,3 %