За певних умов вуглець масою 120 г окиснюють до карбон (ІІ) оксиду. При цьому виділяється 1105 кДж

теплоти. Напишіть термохімічне рівняння реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Лотинская Алина.

Р о з в’я з а н н я

1)  Записуємо термохімічне рівняння реакції в загальному вигляді:

2С (т) + О2 (г) = 2СО (г),∆Н = ?

2) Кількість речовини вуглецю у 120 г дорівнює:

n(C) = m : М

n(C) = 120 г : 12 г/моль = 10 моль

3) Складаємо пропорцію:

10 моль вуглецю відповідають 1105 кДж теплоти,

2 моль вуглецю відповідають x кДж теплоти;

x= (2*1105):10=221 kДж

В і д п о в і д ь. Термохімічне рівняння реакції:

2С (т) + О2 (г) = 2СО (г), ЛН = - 221 кДж.