Скільки фосфору можна добути з 4 т фосфориту Са3(PO4)2, що мiстить 5% домішок? Записати дано,і якщо

можна пояснення​

Ответы на вопрос

Отвечает Шевченко Катерина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нСа3(PO4)2) = 4 т = 4000 кг

ω(доміш.) = 5% = 0,05

Найти: m(P) - ?

Знайдемо масу чистого Ca₃(PO₄)₂ без домішок

m(Ca₃(PO₄)₂) = m(р-нСа3(PO4)2) - m(р-нСа3(PO4)2) * ω(доміш.) =

= 4000 кг - 4000 кг * 0,05 = 3800 кг

М(Ca₃(PO₄)₂) = 40 * 3 + ( 31 + 16 * 4) * 2 = 310 кг/кмоль

Знайдемо кількість речовини Ca₃(PO₄)₂

n(Ca₃(PO₄)₂) = m/M = 3800 кг/310 кг/моль = 12,26 кмоль

М(Р) = 31 кг/кмоль

Складемо РХР:

Са₃(PO₄)₂ + 5C + 3SiO₂ = 3CaSiO₃ + 2P + 5CO

З  РХР бачимо, що n(P) = 2n(Ca₃(PO₄)₂)

n(P) = 2 * 12,26 кмоль = 24,52 кмоль

m(P) = n(P) * M(P) = 24,52 * 31  = 760,12 кг