Масова частка Карбону у складі вуглеводню – 84,24%. Відносна густина парів цієї речовини за

повітрям становить 3,93. Визначте формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Филенко Яна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(C) = 84,24% = 0,8424

w(H) =7,7% = 0,077

D(повітрям) = 3,93

Найти: СxHy -?

Обсислимо масову частку Гідрогену

w(H) = 100% - 84,24% = 15,76%

Знайдемо відносну молекулярну масу невідомої речовини:

М(СxHy) = D(повітря) * М(повітря) = 3,93 * 29 = 114г/моль

Знайдемо кількість речовин у сполуці:

n(C) = w(C) *М(СxHy) /М(С) = 0,8424 * 114/12 = 8 моль

n(H) = w(Н) *М(СxHy) /М(Н) = 0,1576 * 114/1 = 18 моль

С : Н = 8 : 18

Отже формула речовини С8Н18 - октан