Визнач об'єм кисню, який витратиться на спалювання суміші бутану та бутену об'ємом 75 л, якщо

масова частка бутану складає 60 %:

Ответы на вопрос

Отвечает Карпекин Артём.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(суміші)= 75л

w(C4H10) = 60% = 0,6

Найти: V(O2) - ?

Найдемо масу C4H10

V(C4H10) = V * w(C4H10) = 75 * 0,6 = 45 г

Найдемо масу С4Н8

V(C4H8)  = V(суміші) - V(C4H10) = 75 - 45 = 30 г

Складемо РХР:

30л             х л

С4Н8    +   6О2   =   4СО2 + 4Н2О

n = 1 моль  n = 6 моль  

V(O2)у (С4Н8) = 30 * 6 = 180 л

  45 л          х л

2С4Н10 +  13О2 = 8СО2 + 10Н2О

n = 2 моль  n = 13 моль  

V(O2)у (С4Н10) = 45 * 13 : 2 = 292,5 л

V(O2) = V(O2)у (С4Н8) + V(O2)у (С4Н10)  = 180 + 292,5 = 472,5 л