7. Обчисліть масу вуглекислого газу, який виділиться при взаємодії 300 г розчину літій карбонату з

масовою часткою солі 25% з розчином ортофосфатної кислоти.​

Ответы на вопрос

Отвечает Носов Кирилл.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нLi2CO3) = 300 г

w(Li2CO3) = 25% = 0,25

Найти: m(CO2) - ?

Обчислимо молекулярні маси:

М(Li2CO3) = 7 * 2 + 12 + 16 * 3 = 74 г/моль

М(CO2) = 12 + 16 * 2 = 44 г/моль

Знайдемо масу Li2CO3 у розчині

m(Li2CO3) = m(р-н Li2CO3) * w(Li2CO3) = 300 * 0,25 = 75 г

Складемо УХР:

    75 г                                                    х г

3 Li2CO3 + 2 H3PO4 → 2 Li3PO4 + 3 CO2↑ + 3 H2O

n = 3 моль                                         n = 3 моль

M = 74г/моль                                    M = 44 г/моль

m = 222 г                                          m = 132г

75 г(Li2CO3)    -    х г (CO2)

222 г(Li2CO3)  -    132 г (СО2)

m(CO2) = 132 * 75 : 222 = 44,6 г