Визначте масу купрум(ІІ)сульфату пентагідрату і води в 100г розчину, масова частка купрум (ІІ)

сульфату в якому 20%.

Ответы на вопрос

Отвечает Поник Олександра.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нуCuSO4* 5 H2O) = 100 г

w(CuSO4 ) = 20% = 0,2

Найти: m(CuSO4* 5 H2O) - ?  m(H2O) - ?

М(CuSO4* 5 H2O) = 64 + 32 + 16 * 4 + 5(2 + 16) = 160 + 90 = 250 г/моль

М(CuSO4) = 160 г/моль

Знайдемо масу солі в розчині:

m(CuSO4) = m(р-нуCuSO4* 5 H2O)  * w(CuSO4 )  = 100 * 0,2 = 20 г

Найдемо частку чистої солі в кристалогідраті:

w(CuSO4 ) = М(CuSO4) /М(CuSO4* 5 H2O)  = 160 / 250 = 0,64

Обчислимо масу кристалологідрату:

m(CuSO4* 5 H2O) = m(CuSO4) /w(CuSO4 ) = 20 /0,64 = 31,25 г

Маса води дорівнює:

m(H2O) =  m(р-нуCuSO4* 5 H2O) - m(CuSO4* 5 H2O) =

= 100 - 31,25 = 68,75 г