При спалюванні 11,2 г вуглеводню утворилося 35,2 г вуглекислого газу та 14,4 г води. Густина

вуглеводню за киснем дорівнює 1,75. Знайти формулу речовини.​

Ответы на вопрос

Отвечает Джальджиреев Мерген.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy)= 11,2 г

m(CO₂) = 35,2 г

m(H₂O) = 14,4 г

D(О₂) = 1,75

Знайти: CxHy-?

0,2 моль            0,8 моль       0,8моль

CxHy  +  O₂   =    CO₂    +         H₂O

1 моль                х моль           у/2 моль

Знайдемо масу сполуки :

Mr(CxHy) = D(О₂) * М(О₂) = 1,75 * 32 = 56 г/моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 11,2/56 = 0,2 моль

n(CO₂) = m(CO₂)/ М(CO₂) = 35,2/44 = 0,8 моль

n(С) = n(CO₂)/n(CxHy) =  0,8 * 1/0,2 = 4 моль

n(H₂O) = 14,4/18 = 0,8 моль

n(H) = 0,8 * 2/0,2 = 8 моль

n(С) : n(H) = 4 : 8

Отже формула С₄Н₈ - бутен