обчисліть маси магнію та 8%-го розчину оцтової кислоти, якщо внаслідок їхньої взаємодії одержано

2,24 л газу.

Ответы на вопрос

Отвечает Турбина Аня.

Ответ:

Все покроково росписано, задача досить складна

Объяснение:

Нам необхідно знати рівняння реакції між магнієм та оцтовою кислотою. Це рівняння може бути записане наступним чином:

Mg + 2 CH3COOH → Mg(CH3COO)2 + H2

Де Mg позначає магній, CH3COOH позначає оцтову кислоту, Mg(CH3COO)2 позначає ацетат магнію, а H2 позначає водень.

За даними умовами, ми знаємо, що було утворено 2,24 л газу. Цей газ є воднем, що був утворений в результаті реакції між магнієм та оцтовою кислотою. Щоб знайти масу магнію та масу 8%-го розчину оцтової кислоти, спочатку необхідно знайти кількість молів водню, який було утворено.

За законом стіхіометрії, одна молекула магнію реагує з двома молекулами оцтової кислоти, щоб утворити одну молекулу ацетату магнію та одну молекулу водню. Отже, кількість молів водню, який було утворено, можна знайти, розглядаючи стехіометричне співвідношення між магнієм та оцтовою кислотою:

1 моль Mg + 2 молі CH3COOH → 1 моль H2

Відомо, що об’єм газу, який було утворено, становить 2,24 л. При нормальних умовах температури та тиску, один мільйон молекул будь-якого газу займає об’єм близько 22,4 л. Тому кількість молів водню, який було утворено, можна обчислити за допомогою наступної формули:

n(H2) = V/22.4

де V - об’єм газу, який було утворено

формулу:

n(H2) = V/22.4 = 2.24/22.4 = 0.1 моль

Отже, за стехіометричним співвідношенням між магнієм та оцтовою кислотою, було використано 0,1 моль магнію та 0,2 моль оцтової кислоти.

Масу магнію можна знайти, використовуючи молярну масу магнію (24,31 г/моль) та кількість молів магнію, яка була використана в реакції:

маса Mg = n(Mg) x M(Mg) = 0.1 моль x 24.31 г/моль = 2.431 г

Отже, маса магнію, яка була використана в реакції, становить 2.431 г.

Для визначення маси 8%-го розчину оцтової кислоти, необхідно використати формулу для розрахунку концентрації:

C = (m/V) x 100%

де С - концентрація розчину у відсотках, m - маса речовини у грамах, V - об'єм розчину у літрах.

Знаємо, що було використано 0,2 моль оцтової кислоти, тому маса оцтової кислоти може бути знайдена з використанням молярної маси оцтової кислоти (60,05 г/моль):

маса CH3COOH = n(CH3COOH) x M(CH3COOH) = 0.2 моль x 60.05 г/моль = 12.01 г

Об'єм 8%-го розчину можна знайти, знаючи масу оцтової кислоти та концентрацію розчину:

V = (m/C) x 100% = (12.01 г / 8%) = 150.13 мл

ВІдповідь: маса 8%-го розчину оцтової кислоти, яка була використана в реакції, становить 12.01 г, а його об'єм - 150.13 мл.