Віддам 50 балів!!! Суміш натрій карбонату з питною содою масою 50 г піддали термітному розкладу

При цьому виділилось 5.6 л CO (н.у.). Визначте масову частку нагрій карбонату (%) у вихідній суміші​

Ответы на вопрос

Отвечает Лонгольф Костя.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі потрібно використати рівняння реакції термітного розкладу карбонату натрію:

2 Na2CO3 + 4 NaHCO3 → 6 Na2O + 5 CO2 + H2O

За умови, що виділилось 5,6 л CO2 (н.у.), можна визначити кількість моль цього газу:

n(CO2) = V(P/T) / R = (5,6 * 10^3) * (101325 / (273 + 0)) / 8.31 ≈ 255 моль

Оскільки за рівнянням реакції 1 моль CO2 утворюється за участю 2 молей Na2CO3, то можна визначити кількість моль Na2CO3, яка була присутня в початковій суміші:

n(Na2CO3) = n(CO2) / 2 = 255 / 2 = 127.5 моль

Маса Na2CO3, яка була присутня в початковій суміші, дорівнює:

m(Na2CO3) = n(Na2CO3) * M(Na2CO3) = 127.5 * (223 + 112 + 3*16) = 6864 г

Таким чином, масова частка Na2CO3 у вихідній суміші складає:

% m/m = (m(Na2CO3) / m(початкової суміші)) * 100% = (6864 / 50000) * 100% ≈ 13.7%

Отже, масова частка нагрій карбонату у вихідній суміші становить близько 13.7%.