У воді об'ємом 800 мл розчинили 2,5 моль барій оксиду. Розрахуйте масову частку барій гідроксиду в

одержаному розчині (%).

Ответы на вопрос

Отвечает Кулачкова Лиза.

Ответ:  9,52%.

Объяснение:

Спочатку потрібно знайти кількість моль барію у розчині за формулою:

n(BaO) = m(BaO) / M(BaO)

де m(BaO) - маса барій оксиду, а M(BaO) - молярна маса барій оксиду.

M(BaO) = 137.33 г/моль (молярна маса барій оксиду)

m(BaO) = 2.5 моль * 137.33 г/моль = 343.33 г

n(BaO) = 343.33 г /  153.33 г/моль = 2.236 моль

Так як барій оксид розчиняється з виділенням тепла у воді і утворює барій гідроксид, тому кількість моль барій гідроксиду в розчині буде такою ж, тобто n(Ba(OH)2) = 2.236 моль.

Молярна маса барій гідроксиду (Ba(OH)2) = 171.34 г/моль

Маса розчину дорівнює об'єму розчину помноженому на його щільність, за умови, що масова частка розчинника (води) у розчині дорівнює 1 г/мл.

Маса розчину = 800 мл * 1 г/мл = 800 г

Тому масова частка барій гідроксиду в розчині дорівнює:

% m/m = (маса Ba(OH)2 / маса розчину) * 100%

% m/m = (2.236 моль * 171.34 г/моль) /800 г * 100% = 9.52%

Отже, масова частка барій гідроксиду в одержаному розчині становить 9,52%.