№8 в) К 300 г 15% раствора соли добавили 100г воды. Определите процентную концентрацию полученного

раствора. (2 балла) Помогите пожалуйста :_)​

Ответы на вопрос

Отвечает Бражников Егор.

Відповідь:

Спочатку необхідно знайти масу солі в початковому розчині, використовуючи відсоткову концентрацію і загальний об'єм розчину:

300 \text{ г} \cdot \frac{15}{100} = 45 \text{ г}

300 г⋅

100

15

=45 г

Після того, як до розчину додали 100 г води, загальний об'єм розчину збільшився до $300+100=400$ г.

Тепер необхідно визначити масову частку солі в новому розчині, використовуючи масу солі та загальний об'єм розчину:

\frac{45 \text{ г}}{400 \text{ г}} \cdot 100\% \approx 11.25\%

400 г

45 г

⋅100%≈11.25%

Отже, отриманий розчин містить 11,25% солі за масою.

Пояснення: