Масові частки елементів у складі речовини: w(Na)=27%, w(N)=16.5% i w(O)= 56.5%. Знайдіть формулу

сполуки та масові співвідношення в ній.

Ответы на вопрос

Отвечает Волчок Арина.

Відповідь:

Пояснення:

Na : N : O = W(Na)/Ar(Na) : W(N)/Ar(N) : W(O)/Ar(O)
Na : N : O = 27/23 : 16,5/14 : 56,5/16 = 1,17 : 1,17 : 3,53 = 1 : 1 : 3

Звідси
1, 1, 3 є відповідно індексами Na, N, O, тому складаємо формулу: NaNO₃

(краща відповідь)