етанову кислоту окиснили розчином аргентуму оксиду в метанову кислоту утворилося срібло масою 3 24г

яка маса кислоти окиснилась

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Никита.

Ответ:

Розглянемо рівняння реакції:

C2H5COOH + 2Ag2O → 2Ag + (C2H5COO)2Ag2 + H2O

За рівнянням, кожні 2 молекули Ag2O окислюють 1 молекулу C2H5COOH. Тому, якщо ми знаємо масу утвореного срібла, ми можемо вирахувати масу кислоти, яка була окислена.

Молярна маса Ag = 107.87 г/моль

3.24 г Ag ділимо на молярну масу Ag, щоб вирахувати кількість молів Ag:

3.24 г / 107.87 г/моль = 0.03 моль Ag

Оскільки на 1 мол Ag утворюється 2 мол Ag2O, то кількість мол Ag2O, яка брала участь у реакції, дорівнює:

0.03 моль Ag × 2 моль Ag2O/1 моль Ag = 0.06 моль Ag2O

Молярна маса C2H5COOH = 88.06 г/моль

Тепер, застосовуючи стехіометрію, ми можемо вирахувати масу C2H5COOH, яка була окислена:

0.06 моль Ag2O × 1 моль C2H5COOH/2 моль Ag2O × 88.06 г/моль = 2.64 г

Отже, було окислено 2.64 г етанової кислоти.