50 БАЛОВ!!! суміш натрій корбонатут та натрій форміату масою 48.4 г обробили надлишком

концентрованої сульфатної кислоти. При цьому утворилося 13.44 л газрподібних продуктів. Визнач масовий склад вихідної суміши

Ответы на вопрос

Отвечает Данилина Елизавета.

Ответ:

Объяснение:

Для розв'язання цієї задачі необхідно визначити, який газ був утворений при реакції. З опису реакції видно, що утворюється газ, тому ми можемо використовувати формулу ідеального газу:

PV = nRT

де P - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість речовини газу (у молях), R - універсальна газова стала (8,31 Дж/моль·К), T - температура газу (у К).

Ми можемо використовувати цю формулу для визначення кількості молів газу, який утворюється під час реакції. Перед тим, як ми це зробимо, ми повинні знати, який саме газ утворюється. Це можна зробити з допомогою хімічної реакції.

Написана реакція:

Na2CO3 + 2NaCHO2 + 2H2SO4 → 3CO2 + 4NaHSO4 + 2H2O

З опису реакції бачимо, що утворюється вуглекислий газ (СО2). За умовою задачі ми знаємо об'єм утворених газів, тому, використовуючи ідеальний газ, ми можемо визначити кількість молів СО2 за формулою:

n = PV/RT

де P = 1 атмосфера (стандартний тиск), V = 13,44 л, R = 0,082 L·атм/моль·K (газова стала для атмосферних умов), T = 298 К (останній термін дії стандартної температури). Підставляючи значення, отримуємо:

n = (1 атм) × (13,44 л) / (0,082 L·атм/моль·K) × (298 К) ≈ 0,57 моль СО2

Оскільки в рівнянні реакції видно, що кожні 3 молі СО2 утворюються з 1 молі Na2CO3, то кількість молей Na2CO3, яка була використана, становитиме 0,57 / 3 ≈ 0,19 моль.

Аналогічно, кількість молей NaCHO2, яка була використана, дорівнює 0,38 моль (так як за рівнянням реакції на 1 молі Na2CO3 йде 2 молі NaCHO2).

Знайдемо маси обох сполук, використовуючи молярну масу:

m(Na2CO3) = n(Na2CO3) × M(Na2CO3) = 0,19 моль × 106 г/моль ≈ 20 г

m(NaCHO2) = n(NaCHO2) × M(NaCHO2) = 0,38 моль × 90 г/моль ≈ 34 г

Отже, масовий склад початкової суміші складає 20 г Na2CO3 і 34 г NaCHO2.