4. Під час згоряння невідомого насиченого первинного аміну кількістю речовини 10 моль утворилося 20

моль вуглекислого газу. Визначте молекулярну формулу аміну. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Вернер Сергей.
Запишемо хімічну реакцію згоряння аміну:

CnH2n+1NH2 + (3n+1/2)O2 -> nCO2 + (n+1)H2O + CO2

Згідно з умовою задачі, у реакції було використано 10 моль аміну, тому кількість утвореного вуглекислого газу дорівнює 20 моль. Звідси можна записати співвідношення між кількостями речовин:

10 моль аміну : 20 моль CO2

З цього співвідношення можна знайти число моль вуглекислого газу, яке утворюється з однієї молі аміну:

1 моль аміну : 2 моль CO2

Тепер можна визначити склад молекули аміну. Оскільки кількість атомів вуглецю у вуглекислому газі дорівнює кількості атомів вуглецю у молекулі аміну, то:

1 моль аміну містить n моль вуглецю

20 моль CO2 містять n моль вуглецю

n = 20/2 = 10

Таким чином, молекула аміну складається з 10 атомів вуглецю і 2n+1=21 атома водню. За кількістю атомів водню це може бути дециламін, який має молекулярну формулу C10H23NH2.