№1. Про який елемент йдеться, якщо відомо, що: А) його валентність у вищому оксиді дорівнює ІІІ,

а відносна молекулярна маса цього оксиду 160. Б) знаходиться у VІ групі, а відносна молекулярна маса його леткої сполуки з Гідрогеном дорівнює 130. №2. Вищий оксид елемента ІV групи періодичної системи має відносну молекулярну масу 60. Назвіть цей елемент, складіть формулу оксиду і відповідної кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Соболева Мария.

Ответ:

Объяснение:

№1

а) формула  вищого оксиду R₂O₃

Знайдемо Mr (R₂O₃) = 2R + 16 * 3

Составим уравнение:

2R + 48 = 160

2R = 160 - 48

2R = 112

R = 112 : 2

R = 56

Цей елемент - Ферум його молекулярна маса 56

М(Fe₂O₃) = 56 * 2 + 16 * 3 = 160

б)

Mr(RH₂) = 130

R-?

Mr(RH₂) = R + 1 * 2

R + 2 = 130

R = 130 - 2

R = 128

Цей елемент - Телур (Те)

№2

Елемент  ІV групи має формулу вищого оксиду: RO₂

Отже, складемо рівняння

R + 16 * 2 = 60

R = 60 - 32

R = 28

Цей елемент - Силіцій

Формула оксида : SiO₂

Формула кислоти: H₂SiO₃