Відносна молекулярна маса оксиду елемента 5 групи становить 108, назвіть цей елемент


Ответы на вопрос

Отвечает Ефремова Дарья.

Ответ:

Объяснение:

Формула вищого оксиду V групи R₂O₅ .

Приймемо невідомий елемент  за - х, тоді в оксиді знаходиться 5 атомів Оксигену , звідси складемо рівняння:

2х + 16 * 5 = 108

2х + 80 = 108

2х = 108 - 80

2х = 28

х = 28 : 2

х = 14

Цей елемент Нітроген (N) , його відносна атомна маса складає 14