Під час спалювання 1,84 г органічної речовини утворюється 1,344 л вуглекислого газу і 1,44 г води.

Молярна маса речовини дорівнює 92 г\моль. Визначте молекулярну формулу сполуки ​

Ответы на вопрос

Отвечает Фролов Владимир.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy) = 1,84 г

V(CO₂) = 1,344 л

m(H₂O) = 1,44 г

М(CxHy) - 92 г/моль

Найти: CxHy - ?

Складемо РХР:

0,02 моль         0,06 моль  0,08 моль

CxHy   +   O₂ =     CO₂ +       H₂O

n = 1моль            n=1моль    n = у/2 моль

Визначимо кількість речовин:

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 1,84/92 = 0,02 моль

n(CO₂) = V(CO₂)/Vm = 1,344/22,4 = 0,06 моль

n(С) = n(CO₂) * n/n(CxHy) = 0,06 * 1/0,02 = 3 моль

n(H₂O) = 1,44/18 = 0,08 моль

n(H) = 2 * n(H₂O)/n(CxHy) = 2 * 0,08/0,02 = 8 моль

n(С) : n(H) = 3 : 8

Отже формула сполуки: С3Н8 - пропан