Обчисліть, в якій із сполук масова частка Нітрогену найбільша: NO2, N2O5 чи HNO3?


Ответы на вопрос

Отвечает Кващук Лиза.

Ответ:

Объяснение:

М(NO2) = Ar(N) + Ar(O) * 2 = 14 + 16 * 2 = 46

w(N) = Ar(N) * n/М(NO2) * 100% = 14/46 * 100% = 30,43%

М(N2O5) = Ar(N) * 2 + Ar(O) * 5 = 14 * 2 + 16 * 5 = 108

w(N) = Ar(N) * n/М(N2O5) * 100% = 14 * 2/108 * 100% = 25,93%

М(HNO3) = Ar(H) + Ar(N) + Ar(O) * 3 = 1 + 14 + 16 * 3 = 63

w(N) = Ar(N) * n/М(HNO3) * 100% = 14/63 * 100% = 22,22%

масова частка Нітрогену найбільша в сполукі NO2