Визначте молекулярну формулу органічної речовини, що має такий склад: 83,3% Карбону, 16,7%

Гідрогену, відносна густина за киснем 2,25

Ответы на вопрос

Отвечает Прибылова Людмила.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(C) - 83,3 % або 0,833

w(H) - 16,7% або 0,167

D(О₂) = 2,25

Найти : СхНу - ?

Знайдемо молекулярну масу алкену:

М(СхНу) = D(О₂) * М(О₂) = 2,25 * 32 = 72 г/моль

Знайдемо кількість речовини:

n(C) = w(C) * М(СхНу)/М(С) = 0,833 * 72/12 = 5 моль

n(Н) = w(Н) * М(СхНу)/М(Н) = 0,167 * 72/1 = 12 моль

n(C) : n(Н) = 5 : 12

Отже формула : С5Н12 - пентан