ДАЮ 60 БАЛОВ!!! При взаємодії азоту з 12 г водню отримали 8,96 л (н.у.) амоніаку. Визначте вихід

амоніаку від теоретично можливого.

Ответы на вопрос

Отвечает Урбанович Егор.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(H₂) = 12 г

V(NH₃) = 8,96 л

Найти: η (NH₃) - ?

Складемо РХР:

              12 г

N₂      +   3H₂         =    2NH₃

             n = 3моль     n = 2моль

             m = 6 г          m = 34 г

Знайдемо масу NH₃:

n(NH₃) = V(NH₃)  / Vm = 8,96/22,4 = 0,4 моль

m(NH₃) = n(NH₃) * М(NH₃) = 0,4 * 17 = 6,8 г

обчислимо  теоретичний вихід амоніаку:

mтеор.(NH₃) = 12 * 34 : 6 = 68 г

η (NH₃) = m(NH₃)/mтеор.(NH₃) * 100% = 6,8/68 * 100% = 10%