12. Який газ важчий за кисень у 1,5 раза й утворений одним елементом? важчий у 2 рази й утворений

двома елементами?​

Ответы на вопрос

Отвечает Голохвастова Екатерина.

Ответ:

Відомо: DО2(Ox)=1,5Знайти формулу Ox-?Розв'язання:DО2(Ox)=Mr(Ox)/Mr(О2), тому Mr(Ox)/Mr(О2)=1,5, звідсиMr(Ox)=1,5•Mr(О2)=1,5•2•Аr(О)=1,5•2•16=48  i Mr(Ox)=xAr(O), тому xAr(O)=48,звідси x=48:Ar(O)=48:16=3, отже, цим газом може бути озон О3.Відповідь: озон О3Важчий у 2 рази й утворений двома елементами (мається на увазі, що один з них є Оксигеном)?Відомо: DО2(газу)=2Знайти: формулу газу -?Розв'язання:DО2(газу)=Mr(газу)/Mr(О2), тому Mr(газу)/Mr(О2)=2, звідсиMr(газу)=2•Mr(О2)=2•2•Аr(О)=2•2•16=64.Знайдемо формулу газу.1. Припустимо, що молекула газу складається з двох атомів, тоді формула газу матиме вигляд ЕО.Mr(E)+Mr(O)=64, звідси Mr(E)=64-Mr(O)=64-16=48. Цим елементом є метал Титан Ті, але оксид ТіО не є газом, тому наше припущення не є вірним. 2. Припустимо, що молекула газу складається з трьох атомів, тоді формули газу матимуть вигляд Е2О або ЕО2.У першому випадку одержимо: 2•Mr(E)+Mr(O)=64, звідси Mr(E)=(64-Mr(O)):2=(64-16):2=24. Таку молярну масу має Магній, але загальна формула його оксиду інша, тому наше припущення не є вірним.У другому випадку одержимо: Mr(E)+2•Mr(O)=64, звідси Mr(E)=64-2•Mr(O)=64-2•16=32. Таку молярну масу має Сульфур S, оксид якого SO2 є газом.Відповідь: сірчистий газ SO2

Объяснение: