Під час хімічної реакції 65 г калій оксиду сполучилось з 18 г води. Утворився калій гідроксид КОН.

Напишіть відповідне хімічне рівняння, обчисліть масу калій гідроксиду, що утворився. Укажіть речовини, що є реагентами і продуктами.

Ответы на вопрос

Отвечает Лугіна Аня.

Відповідь:

Хімічне рівняння реакції:

K2O + H2O → 2 KOH

Розрахуємо масу КОН, що утворилась. Оскільки за рівнянням 1 моль К2О утворює 2 моля КОН, то визначимо кількість молей К2О, використовуючи молекулярну масу:

молекулярна маса К2О = 2 × молекулярна маса K + молекулярна маса O = 2 × 39,1 г/моль + 16,0 г/моль = 94,2 г/моль

Кількість молей К2О:

n(K2O) = m(K2O) / M(K2O) = 65 г / 94,2 г/моль = 0,690 моль

Оскільки за рівнянням 1 моль КОН має молекулярну масу 56,1 г/моль, то масу КОН, що утворилась, можна обчислити:

м(KOH) = n(KOH) × M(KOH) = 2 × n(K2O) × M(KOH) = 2 × 0,690 моль × 56,1 г/моль = 77,1 г

Отже, маса КОН, що утворилась, дорівнює 77,1 г.

Речовини, що є реагентами: K2O, H2O

Речовина, що є продуктом: KOH