ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА, ТЕРМІНОВО!! Природний газ містить метан, етан, азот і карбон(ІV) оксид.

Об'ємні частки цих газів становлять відповідно 90 %, 6 %, 2 % і 2 %. Обчисліть об'єм кисню, необхідний для спалювання 5 м3 природного газу (н. у.).

Ответы на вопрос

Отвечает Кокоткина Кристина.

Ответ: Спочатку необхідно визначити об'єм метану (CH4) у 5 м3 природного газу. Оскільки метан становить 90%, то його об'єм становитиме:

V(CH4) = 90% * 5 м3 = 4,5 м3

Далі складаємо рівняння реакції спалювання метану:

CH4 + 2O2 -> CO2 + 2H2O

Коефіцієнт перед киснем 2, тому необхідно взяти 2 моль кисню на 1 моль метану. Молярна маса кисню (O2) дорівнює 32 г/моль, а молярна маса метану (CH4) дорівнює 16 г/моль.

Тому, маса кисню, необхідного для спалювання 1 моль метану:

32 г/моль * 2 моль = 64 г/моль

Маса кисню, необхідного для спалювання 4,5 м3 метану:

m(O2) = (64 г/моль) * 2 моль * 4,5 м3 = 576 г

Об'єм кисню при нормальних умовах (н.у.) можна обчислити за формулою:

V = n * Vm

де n - кількість речовини в молях, Vm - молярний об'єм газу за нормальних умов (24,45 л/моль).

Кількість молей кисню:

n(O2) = m(O2) / M(O2) = 576 г / 32 г/моль = 18 моль

Отже, об'єм кисню, необхідний для спалювання 5 м3 природного газу (н.у.), дорівнює:

V(O2) = n(O2) * Vm = 18 моль * 24,45 л/моль = 440,1 л.

Объяснение: Завдання було виконане через бота який робить все якщо цікаво пиши у інстаграм maks.grosh