Для полоскання горла, при зубних болях ефективним є використання розчину харчової соди з масовою

часткою розчиненої речовини 10%. Здійсніть i необхідні розрахунки і приготуйте 200 г такого розчину. Якщо масте вдома терези, проведіть на них зважування. Якщо терезів немає, то врахуйте, що маса соди в 1 чайній ложці становить в середньому 10 г. Приготуйте розчин, використавши кип'ячену воду кімнатної температури.

Ответы на вопрос

Отвечает Ustinova Sophia.

Дано:

ω(соди) = 10%

m р-ну(соди) = 200 г

Знайти:

m(соди) - ?

m(води) - ?

Розв'язання:

1) m(соди) = ω * m р-ну / 100% = 10% * 200 / 100% = 20 г;

2) m(води) = m р-ну(соди) - m(соди) = 200 - 20 = 180 г.

Відповідь: Маса соди становить 20 г; води - 180 г.