1)Скільки треба взяти цукру і води, щоб виготовити 250 г розчину з масовою часткою розчиненої

речовини 0.15? 2)Скільки треба взяти солі і води, щоб виготовити 145 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 27%? даю 30 балів​

Ответы на вопрос

Отвечает Тамашевич Дана.

Ответ:

Нехай г цукру додається до л води, щоб отримати 250 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 0.15 (або 15%). Звідси ми можемо записати таку рівняння мас:

(цукору) + (води) = 250 г

З іншого боку, масова частка цукру у розчині дорівнює 0.15, тому:

(цукру) / 250 г = 0.15

Або:

(цукру) = 0.15 * 250 г = 37.5 г

Тоді:

(води) = 250 г - 37.5 г = 212.5 г

Відповідь: треба взяти 37.5 г цукру і 212.5 г води.

Нехай г солі додається до л води, щоб отримати 145 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 27%. Звідси ми можемо записати таку рівняння мас:

(солі) + (води) = 145 г

З іншого боку, масова частка солі у розчині дорівнює 27%, тому:

(солі) / 145 г = 0.27

Або:

(солі) = 0.27 * 145 г = 39.15 г

Тоді:

(води) = 145 г - 39.15 г = 105.85 г

Відповідь: треба взяти 39.15 г солі і 105.85 г води.

Отже, в першому випадку треба взяти 37.5 г цукру і 212.5 г води, а в другому випадку - 39.15 г солі і 105.85 г води.

Объяснение: