Помогите пожалуйста під час взаємодії з водою оксиду одновалентного металу масою 3 г добуто 4,8 г

його гідроксиду. Визначте метал.

Ответы на вопрос

Отвечает Тамбулаева Валерия.

Объяснение:

Невідомий метал це Ме, його молярна маса дорівнює х г/моль, тоді його оксид М(Ме2О)= 2х+16 г/моль, а молярна маса гідроксиду 2(х+17)г/моль.

3г. 4.8г

Ме2О + H2O = 2MeOH

2х+16 г/моль. 2(х+17)г/моль

3/(2х+16)= 4.8/(2(х+17))

4.8•(2х+16)=3•2(х+17)

9.6х+76.8=6х+102

3.6х=25.2

х=7, це літій, Li.