Помогите СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА!! який об єм азоту (н.у) виділиться у результаті згоряння аніліну

масою 470 г, якщо у ньому є 2% домішок?

Ответы на вопрос

Отвечает Вертлиб Маргарита.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нC₆H₅NH₂) = 470 г

w(домішки) = 2%

Найти:  V(N₂) - ?

Знайдемо масу C₆H₅NH₂ без домішок:

m(C₆H₅NH₂) = m(р-нC₆H₅NH₂) * ( 100% - w(домішок) : 100% =

= 470 * 98% : 100% = 460,6 г

M(C₆H₅NH₂) = 12 * 6 + 1 * 5 + 14 + 1 * 2 = 93 г/моль.

Складемо РХР:

460,6 г                                                   х л

4C₆H₅NH₂ + 31O₂ → 24CO₂ + 14H₂O + 2N₂

n = 4 моль                                             n = 2 моль

М = 93 г/моль                                       Vm= 22,4 л/моль

m = 372 г                                                V = 44,8 г

460,6 г (C₆H₅NH₂) - х л(N₂)

372 г (C₆H₅NH₂) - 44,8 л (N₂)

V(N₂)  = 460,6  * 44,8 : 372 = 55,47 л