Розрахуйте об'єм суміші озну і кисню (л; до цілих) з об'ємною часткою озону 20%, який потрібно

використати на спалювання 0,24 м³ суміші, що містить етен, етин та пропен, об'єми яких відносяться відповідно як 3:1:2​

Ответы на вопрос

Отвечает Алексеев Дима.

Ответ:

Объяснение:

Оскільки об'ємна частка озону становить 20%, то об'єм суміші кисню та озону становить 20% від загального об'єму суміші:

V(кисень + озон) = 0.2 × 0.24 м³ = 0.048 м³

Об'єми етену, етину та пропену відносяться як 3:1:2, тому можна записати:

V(етен) = 3/6 × 0.24 м³ = 0.12 м³

V(етин) = 1/6 × 0.24 м³ = 0.04 м³

V(пропен) = 2/6 × 0.24 м³ = 0.08 м³

Таким чином, загальний об'єм суміші газів дорівнює:

V(суміш) = V(етен) + V(етин) + V(пропен) = 0.12 м³ + 0.04 м³ + 0.08 м³ = 0.24 м³

Об'єм кисню в суміші можна визначити як різницю між загальним об'ємом суміші та об'ємом суміші кисню та озону:

V(кисень) = V(суміш) - V(кисень + озон) = 0.24 м³ - 0.048 м³ = 0.192 м³

Отже, об'єм суміші кисню та озону становить 0.048 л, а об'єм суміші кисню та інших газів (етен, етин, пропен) становить 0.192 м³.