8. У якій масі води треба розчинити 10 г натрію хлориду. щоб приготувати розчин із масовою часткою

кислоти 0 25? 26.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мартынов Иван.

Ответ:

Для вирішення цього завдання потрібно знати молярну масу натрію хлориду (NaCl) та молярну масу води (H₂O). Молярна маса NaCl дорівнює 58.44 г/моль, а молярна маса H₂O дорівнює 18.015 г/моль.

Перед тим, як продовжувати, варто зауважити, що умова задачі згадує про масову частку кислоти, але це може бути описом помилки або неправильного терміну. Масова частка зазвичай вимірюється у відсотках або долях. Можливо, вимагалося вказати масову частку розчинника (води), а не кислоти. Буду використовувати масову частку розчинника, оскільки це звучить логічніше.

Щоб знайти масу води, необхідну для розчину 10 г NaCl, спочатку визначимо кількість речовини NaCl:

моль NaCl = маса NaCl / молярна маса NaCl

моль NaCl = 10 г / 58.44 г/моль

моль NaCl ≈ 0.171 моль

Оскільки NaCl розчиняється у воді без хімічної реакції, кількість речовини NaCl буде рівною кількості речовини хлорид-іонів (Cl-) у розчині.

Тепер ми можемо обчислити масу води, необхідну для розчину:

маса води = маса розчинника - маса речовини

маса води = 10 г - 0.171 моль × молярна маса H₂O

маса води = 10 г - 0.171 моль × 18.015 г/моль

Отримаємо масу води, необхідну для розчину 10 г NaCl.

Объяснение:

Отвечает Пшеничный Тарас.

Дано:

m(NaCl) = 10 г

ω(NaCl) = 0,25

Знайти:

m(H2O) - ?

Розв'язання:

1) m р-ну(NaCl) = m * 100% / ω = 10 / 0,25 = 40 г;

2) m(H2O) = m р-ну(NaCl) - m(NaCl) = 40 - 10 = 30 г.

Відповідь: Маса H2O становить 30 г.