Алюміній гідроксид масою 13 г розклали при нагріванні. Визначити об'єм водяної пари на н.у.


Ответы на вопрос

Отвечает Бондар Лера.

Ответ:

Спочатку визначимо масу води, яка виділиться при розкладанні алюмінію гідроксиду.

1 моль Al(OH)₃ має масу 78 г, і при розкладанні утворюється 3 молі води.

Тому, 13 г Al(OH)₃ містить:

n(Al(OH)₃) = m/M = 13 г / 78 г/моль = 0,1667 моль Al(OH)₃

n(H₂O) = 0,1667 моль Al(OH)₃ × 3 молі H₂O / 1 моль Al(OH)₃ = 0,500 моль H₂O

Молярний об'єм газів на нормальних умовах (н.у.):

Vₘ = 22,4 л/моль

Об'єм водяної пари на н.у. визначається за формулою:

V = n(H₂O) × Vₘ = 0,500 моль × 22,4 л/моль = 11,2 л

Отже, у тебе об'єм водяної пари на н.у. утвориться з молекул води, які виділяться при розкладанні 13 г алюмінію гідроксиду при нагрівання.